İmmobilizer nedir?

İmmobilizer manyetik çalışan bir güvenlik sistemidir. İmmobilizer iki parçadan oluşur; bir parçası mikroçip şeklinde anahtarda (transponder key) bulunur, diğer parçası ise direksiyon simidinin altında kontağa bağlı bir elektronik parçadır.

 

İmmobilizer nasıl çalışır?

İmmobilizer Transponder Anahtar, kontağa girdiği anda manyetik alanın oluşturduğu etki bu parça üzerinde elektriksel işaretlere dönüşür. Bu iki parça birbirinin şifrelerini sorgular ve doğruysa aracın çalışmasına izin verirler. İmmobilizer temel olarak, aracın sahte bir anahtar ya da başka bir cisimle zorla çalıştırılmasını engeller.

 

İmmobilizer, otolarda artık standart aksesuar olarak kullanılmaktadır diyebiliriz. İmmobilizer her sene milyonlarca otomobili hırsızlıktan koruyan bir araç kilit sistemidir. İmmobilizer nedir sorusuna araç güvenlik sistemi dedikten sonra, immobilizer nasıl çalışır sorusuna açıklık getirelim:

 

İmmobilizer anahtarlı, 2. el otomobil aldığınızda size teslim edilmemiş anahtar ya da kumanda olma ihtimaline karşı, geçmiş bilgileri sistem beyninden sildirerek size ait yeni anahtar tanıtım işlemini yaptırmanız gerekir.

 

Profesyonel Anahtar ve Çilingir Hizmetleri merkezimize gelirseniz, ikinci el aracınızın anahtar yolu ile çalınmayı engellemek için bu işlemi yapabiliriz.

how much is it to wrap a truck

car wrap rose gold

car wrapping price

satin wrap

pink car wrapping

?